Закрыть
Развернуть меню
Здоровье – это отсутствие внутренних помех для жизнедеятельности.
Контакты
Одесса(048) 777-29-50
Киев(044) 455-84-42

ІнтерХім на URC 2025. Анатолій Редер підписав меморандум про співпрацю щодо критичних ліків для ЄС. День третій

ІнтерХім на URC 2025. Анатолій Редер підписав меморандум про співпрацю щодо критичних ліків для ЄС. День третій

Анатолій Редер, СЕО “ІнтерХім” та офіційний представник Асоціації “Виробники ліків України” (АВЛУ), підписав меморандум про співпрацю між Україною та ЄС щодо критично важливих ліків для Європи в ході URC2025 у Римі.

В ході Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі пройшов воркшоп, присвячений можливості участі українських фармвиробників у програмі критичних ліків для ЄС.Тематичну панель під назвою “Developing Ukraine’s Pharmaceutical Sector as a Guarantee of Access to Critical Medicines for the EU” за ініціативи МОЗ спільно організував український уряд та Єврокомісія. 

Від української делегації у воркшопі взяли участь Михайло Радуцький, голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування, Ольга Стефанишина, голова підкомітету з питань євроінтеграції, та Анатолій Редер, СЕО #ІнтерХім та офіційний представник Асоціації виробників ліків України (АВЛУ). 

Зі сторони ЄС – Райнер Бекер, очільник Директорату з медичних продуктів та інновацій Генерального директорату Єврокомісії з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів (DG SANTE), Ґжеґож Цесак, Президент Управління з реєстрації лікарських засобів, медвиробів і біоцидних продуктів (Польща) та Адріан Ван Ден Говен, генеральний директор Medicines for Europe – асоціації європейських виробників, членом якої кілька років поспіль був й #InterChem, розпочавши плідну комунікацію ще у 2017 році.

Через глобальну економічну, логістичну та політичну турбулентність Європа потребує додаткових джерел сировини та контрактного виробництва. Так виникла Critical Medicines Act – програма стратегічного партнерства Єврокомісії з країнами-сусідами для зміцнення постачання критичних ліків. Україна вже долучилася — деякі вітчизняні виробники приєдналися до Альянсу критичних лікарських засобів.

За результатами аудиту місія Програми критичних ліків та ВООЗ переконалася, що Україна вже зараз може постачати 37 важливих препаратів повного циклу виробництва, які є в переліку критичних ліків для Європи. І це взаємовигідно: ЄС отримає додаткові джерела постачання без ризиків, Україна – додатковий ринок. На сьогодні розглядається участь у програмі шести вітчизняних виробників, чия номенклатура вже містить визначені ліки.

Як зазначає очільник ІнтерХім, який виступив спікером від експертної спільноти та офіційним представником Асоціації “Виробники ліків України”, на воркшопі мова йшла про шляхи реалізації Програми критичних ліків. Зокрема, представники України запропонували ЄС заснувати гранти для своїх компаній, щоб уможливити внесення додаткової сировини до їхніх досьє. Це було б першим дієвим кроком старту програми, і пропозиція була схвально сприйнята Єврокомісією та особисто присутнім на нараді Єврокомісаром.

Крім того, наші спікери та представники Medicines for Europe досягли цілковитого порозуміння у необхідності взаємного визнання сертифікатів GMP. 

“Саме гендиректор Medicines for Europe Адріан Ван Ден Говен підняв цю тему. Аудити показують, що в Україні найбільш просунута інспекція порівняно з багатьма країнами європейської орбіти, проте це питання передусім політичне, й рішення по ньому має прийняти Єврокомісія, зазначив СЕО в кулуарному спілкуванні.

Це реальна можливість для українського фармсектора щодо постачання й виробництва для країн ЄС. Водночас в Європі розуміють, що й Україна має дуже високий рівень фармвиробництва і є надійним, а також територіально близьким партнером, який може конкурувати за ціною навіть з країнами глобального Півдня. 

Перспективи такої співпраці надзвичайно потужні, і для цього вже зроблено багато. Зокрема, зусиллями заступниці міністра охорони здоров’я Марини Слободніченко, з якою спілкувалися щодо можливості продовження спільного обговорення з Єврокомісією у найближчі місяці в Брюсселі. В діалозі мають взяти участь українські та європейські виробники, представники Єврокомісії та асоціації Medicines for Europe.

По завершенні воркшопу в ході URC2025 було підписано меморандум про співпрацю у цьому напрямку. Документ підписали Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоровʼя України, я, як представник АВЛУ, асоціації, котра обʼєднує найбільших виробників України та Адріан Ван Ден Говен від Асоціації Medicines for Europe. Також до події долучилися European Business Asossiation й Американська торгівельна палата в Україні. Тож подіваюся, що вони допомагатимуть нам в реалізації положень цього важливого документа”, – коментує Анатолій Редер.

 Анатолій Редер, СЕО “ІнтерХім” та офіційний представник Асоціації “Виробники ліків України” (АВЛУ), підписав меморандум про співпрацю між Україною та ЄС щодо критично важливих ліків для Європи в ході URC2025 у Римі. В ході Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі пройшов воркшоп, присвячений можливості участі українських фармвиробників у програмі критичних ліків для ЄС.Тематичну панель під назвою “Developing Ukraine’s Pharmaceutical Sector as a Guarantee of Access to Critical Medicines for the EU” за ініціативи МОЗ спільно організував український уряд та Єврокомісія.