- 2024 рік
- 2023 рік
- 2022 рік
- 2021 рік
- 2020 рік
- 2019 рік
- 2018 рік
- 2017 рік
- 2016 рік
- 2015 рік
- 2014 рік
- 2013 рік
- 2012 рік
МОЗ ухвалило проведення клінічних випробувань ефективності "Аміксину" в лікуванні COVID-19
Міністерство охорони здоров'я ухвалило проведення клінічних випробувань ефективності противірусного препарату Аміксин в лікуванні COVID-19. Відповідний наказ МОЗ було підписано 14 травня.
ІнтерХім ініціював проведення випробувань на основі того, що в минулому препарат показав ефективність проти низки небезпечних вірусних інфекцій. Крім того, діюча речовина Аміксину - тилорон - має противірусну активність відносно кількох штамів звичайних коронавірусів, що було показано у доклінічних дослідженнях.
До того ж, кілька міжнародних дослідницьких центрів вже провели і продовжують проводити випробування тилорону щодо коронавірусу SARS-CoV-2. За словами гендиректора компанії Анатолія Редера, «Аміксин» в якості потенційно ефективного засобу від COVID-19 розглядають не лише в «ІнтерХім», а й в дослідницькій спільноті закордоном. Подібні дослідження проведені в Інституті Пастера (Південна Корея), а в двох дослідницьких центрах в США роботи ще ведуться.
«На підставі отриманих даних доклінічних досліджень, що демонструють противірусну дію тилорону щодо SARS-CoV-2, ми звернулися до Міністерства охорони здоров'я України з заявкою на схвалення клінічного дослідження 3-й фази для розширення спектра застосування препарату «Аміксин» та отримання доказових даних щодо його ефективності та безпеки у лікуванні пацієнтів з COVID-19», - повідомив Редер.
Клінічні випробування «Аміксину» будуть проводитися дослідними центрами у трьох містах України. В цілому на проведення дослідження може знадобитися 3-4 місяці з моменту отримання дозволу МОЗ на його проведення.
«Тривалість дослідження буде, в першу чергу, залежати від швидкості набору пацієнтів. На даному етапі в дослідження планується включити понад 60 добровольців, які за ступенем тяжкості захворювання будуть перебувати у самоізоляції та проходити лікування амбулаторно», - сказав генеральний директор «ІнтерХім».
За його словами, лікарі-дослідники, які підтвердили готовність провести це дослідження, високо мотивовані, перш за все, науковим інтересом і можливістю зробити свій внесок у розв'язання такої актуальної для всього світу медичної та соціальної проблеми, якою став новий коронавірус.