Закрити
Розгорнути меню

COVID-19: Інтернет та світ. Дайджест. Частина 1

COVID-19: Інтернет та світ. Дайджест. Частина 1
 

Уханський коронавірус вразив увесь світ як у прямому, так і переносному значенні. Жодний випуск новин не обходиться без згадки про це згубний вірус і, мабуть, не залишилось жодної сфери діяльності, на яку б він так чи інакше не вплинув.

Китаю ще довго доведеться боротись із наслідками, Європа потроху поринає у паніку, політичні баталії у США бліднуть на тлі глобальної загрози, гіганти ІТ-індустрії змінюють правила гри, а Інтернет кипить від фейків та суперечливих поглядів з приводу коронавірусу. 

У цьому інформаційному потоці легко загубитись. Тож ми зібрали для вас новини, які ви могли пропустити, але які дають поглянути на явище з різних, подекуди незвичних сторін і скласти своє неупереджене враження про те, що коїться у світі через COVID-19.  

COVID-19: Інтернет та ІТ

  • ВООЗ завела офіційний акаунт у соцмережі TikTok для боротьби з дезінформацією щодо коронавірусу. У першому ж відео розповідають про заходи для захисту.
  • За даними Google Trends, пошуковий запит “медичні маски” (та його еквіваленти іншими мовами) сягнув рекордного, досі небаченого рівня у лютому. І це не лише в Україні, а й у всьому світі.

  • Симулятор пандемії Plague Inc. видалили з китайського App Store, посилаючись на нібито “незаконний контент”. У самому симуляторі гравець виконує роль вірусу, мета якого заразити усю людську популяцію. Кількість завантажень додатку стрімко виросла з початком спалаху коронавірусу.

  • Фільм “Зараза” злетів на вершину рейтингу світових стрімінгових сервісів. Художня стрічка 2011 року, знята Стівеном Содербергом, показує глобальну смертельну пандемію та користується зараз значним попитом на тлі спалаху коронавірусу. У фільмі, до речі, усе починається з Гонконгу.   

  • Коронавірусну паніку використовують для викрадення паролів та зараження комп’ютерів. У різних країнах хакери надсилають на пошту повідомлення нібито від місцевого МОЗ з посиланням, по кліку на яке з’являється запит на персональну інформацію або ж починається завантаження файлу. Поки що найвідоміша атака сталася у Японії. Зловмисники розповсюджували троян Emotet.

  • Виявляється, є купа способів привітатись без рук! Вони швидко ширяться мережею, і ось лише кілька з них:

    The 'Wuhan shake'

    The 'Wuhan shake' or the elbow bump? How people around the world are avoiding shaking hands because of coronavirus. bbc.in/3cmp6Uh

    Posted by BBC News on Tuesday, 3 March 2020
  • Генеральний директор Apple Тім Кук заявив, що заводи у Китаї, які виробляють продукцію компанії, знову відкриваються, оскільки за його словами “Китай узяв коронавірус під контроль”. 

  • Facebook заборонив рекламу, спрямовану на отримання вигоди з паніки, пов’язаної зі спалахом коронавірусу. Крім того, соцмережа відмовилась від проведення конференції для розробників F8 та від участі у Morgan Stanley Technology, Media & Telecom.

  • Паніка дісталася багатьох всесвітньо відомих інтернет-ресурсів: маски миттєво розлітаються, а інтернет-магазини стрімко підвищують ціни на них та дезинфікуючі засоби. 

  • Через паніку в США щодо можливої нестачі дезинфікуючих засобів люди почали виготовляти їх власноруч. 

  • На Amazon та інших майданчиках продовжують з’являтися товари на тему коронавірусу. Перш за все - футболки з мемами. Більше за посиланням.

  • Також Amazon заборонив продаж більше мільйона продуктів за неправдиві обіцянки запобігти або вилікувати коронавірус. Така ж доля спіткала і спекулянтів на медичних масках та дезинфікуючих товарах. Фейкові ліки від коронавірусу подекуди пропонують і на українських майданчиках типу OLX, Prom.ua та ін.

  • Кількість нагадувань про важливість миття рук росте все більше, а самі інструкції з миття стали приводом для численних мемів. Buzzfeed випустили узагальнюючу замітку з цього приводу. Одна з цікавих рекомендацій: мити руки доти, поки двічі не проспіваєте Happy Birthday. 

  • У США інтернетом шириться список речей для комплекту повної готовності до пандемії. Центр з контролю та профілактики захворювань в США наголошує, що використання масок рекомендовано хворим та їхньому близькому оточенню, а не тим, у кого немає симптомів. Про це та про інші особливості профілактики неодноразово попереджали і вітчизняні експерти. Радимо ознайомитись з матеріалом.

  • Instagram в Італії пропонує перейти на офіційний сайт тамтешнього Міністерства охорони здоров’я. Наразі країна - одне з основних джерел розповсюдження коронавірусу. Тож коли користувач шукає пости по хештегам, пов’язаним з коронавірусом, Instagram показує дисклеймер з пропозицією перейти на сайт МОЗ. Користувачам з інших країн пропонують перейти на веб-сторінку ВООЗ. Обґрунтування: боротьба з фейками та панікою.

  • Twitter веде боротьбу з розповсюдженням фейків на власному майданчику. У мережі блокуються облікові записи користувачів, які створюють неправдиві та непідтверджені дописи стосовно походження коронавірусу. Фейкові дописи видалятимуться, а користувачам, які поширюватимуть недостовірну інформацію, приходитиме сповіщення.

  • Найпопулярніший месенджер у Китаї WeChat цензурує повідомлення, які містять слова, пов’язані зі спалахом захворювання. 

    2-га частина дайджесту "COVID-19: Україна та світ" вийде вже зовсім скоро!