Закрити
Розгорнути меню

Міжнародна онлайн-конференція "Індустрія 4.0: високоякісні АФІ, ексципієнти та розробка рецептур для фармпрепаратів"

Міжнародна онлайн-конференція

2 грудня 2020 року відбулася міжнародна онлайн-конференція "Індустрія 4.0 Високоякісні АФІ, наповнювачі та розробка рецептур для фармацевтичних препаратів, косметичних продуктів і товарів для здоров'я". Одним зі спікерів заходу став Кирило Андронаті, директор науково-дослідної лабораторії твердих лікарських засобів ТОВ "ФормулаБ", співзасновником якої є "ІнтерХім". Ділимося репортажем журналу "Фармацевтична галузь":

За підтримки журналу «Фармацевтична галузь», онлайн-каталогу виробничого обладнання cphem.com, а також CDMO-компанії Holder Pharm, міжнародних виробників і постачальників ексципієнтів BASF, JRS Pharma і Harke 2 грудня відбулася чергова зустріч на онлайн-платформі Drug Delivery and Formulation Forum. Вона була присвячена темі «Індустрія 4.0 Високоякісні АФІ, наповнювачі та розробка рецептур для фармацевтичних препаратів, косметичних продуктів і товарів для здоров'я». Участь науково-дослідної лабораторії твердих лікарських засобів «ФормулаБ», компанії «ФармХім», а також Королівського Університету Белфаста в особі Валентина Могилюка зробили програму зустрічі цікавою та актуальною для працівників фармацевтичних, косметичних та ветеринарних виробництв всіх рівнів. Докладніше про це - нижче.

У підготовці програми заходу ми використовували останні звіти таких trend-сеттерів, як CPhI, а також врахували світові тенденції фармгалузі, що виникли внаслідок пандемії COVID-19. Результатом підготовки стала цілісна програма, в яку, попри сфокусованість на тонкощах і реалії розробок фармацевтичних рецептур у світі та Україні, також був включений огляд нових ексципієнтів провідних виробників і розкриті переваги їх використання у розробці рецептур.

Для загального розуміння глобальної картини ми запросили Валентина Могилюка, наукового співробітника групи фармацевтичного інжинірингу (Школа фармації, Королівський Університет Белфаста), які зробив огляд світових тенденцій з урахуванням їх застосовності до переважно генеричних ринків нашого регіону.

Ще в 2016 р на нашій «живій» конференції «Індустрія 4.0 Тенденції в області фармацевтичного виробництва, технологій і пакування» ми говорили про фармрозробку та виробництво за контрактом як про один із трендів розвитку фармгалузі на найближчий час. Це знайшло своє підтвердження в збільшенні кількості експонентів в даному розділі на міжнародних виставках. Світові фармвиробники-гіганти вже давно користуються послугами CRO- і CDMO-компаній і відзначають ряд переваг таких послуг: швидке виведення нового препарату на ринок, мінімізація витрат на дослідницьку діяльність (штат, обладнання, сировинна база) і багато іншого. У нас культура контрактної розробки тільки зароджується, тому ми запросили компанію Holder Pharm в особі комерційного директора Діани Сальникової розповісти більше про цей сервіс і його переваги для фармкомпаній. Зокрема, був розглянутий case study про можливості виведення на ринок протягом 2-2,5 років препарату Еторикоксиб, патент на який закінчується в Україні 22 травня 2021 р.

конференция афи диана сальникова и галина зерова


Наступний учасник конференції - компанія «ФармХім» - успішно працює на ринку вже майже 20 років. Це, мабуть, єдине підприємство в Україні, яке займається виробництвом активних фармсубстанцій в якості основного бізнесу. Безперечно, багато фармпідприємств мають цілі заводи та цехи з виробництва АФС, але розробка і синтез на замовлення - це «трохи інша історія». Крім потужної технологічної бази підприємство має штат високопрофесійних працівників. В рамках онлайн-конференції своїм досвідом з нами поділилися заступник генерального директора з якості Жанна Смолко і головний технолог Олександр Веренич. У презентації були представлені не тільки продукти та послуги (АФІ, готові ЛЗ у формі in-bulk, допоміжні речовини, контрактне виробництво), а й висвітлені етапи фармрозробки, в тому числі напрямок «зеленої хімії».

Слідуючи новітнім тенденціям, компанія BASF запропонувала корисний інструмент для розробників - Віртуального помічника для розробки рецептур, остання версія якого ZoomLab 2.0 була представлена ​​Надією Романової, технічним фахівцем з продажу підрозділу «Рішення для фарм».

конференция афи надежда романова


Наступним доповідачем конференції став Кирило Андронаті, директор науково-дослідної лабораторії твердих лікарських засобів ТОВ «ФормулаБ», яка спроєктована, побудована, організована та оснащена як для розробки складу та способу отримання твердих лікарських форм (таблеток, гранул, капсул), так і для виробництва серій твердих готових лікарських форм для клінічних випробувань в умовах виробництва, що відповідає всім вимогам GMP. У доповіді пан Андронаті на прикладі практичного case study розповів про фактори, які потрібно враховувати при визначенні лікарської форми - таблетки або капсули - у виробництві лікарського препарату з добре вивченим медичним застосуванням.

конференция афи кирилл андронати формулаб

Завершувала захід презентація про такий, здавалося б, простий продукт, як целюлоза, та її еволюцію від порошкової целюлози до функціональних допоміжних речовин. Дмитро Бріттал, керівник відділу компанії «Реттенмайер Рус», яка просуває і займається збутом продукції JRS Pharma, представив портфель продукції компанії.

Повна версія оригінальної публікації за посиланням: http://promoboz.com/journal/2020/6-83-dekabr/industriya-4-0-vysokokachestvennye-afi-ekstsipienty-i-razrabotka-retseptur-dlya-farmatsevticheskih-preparatov-kosmeticheskih-produktov-i-tovarov-dlya-zdorovya/