Закрити
Розгорнути меню

Стан українського фармацевтичного сектору очима міжнародної спільноти

Стан українського фармацевтичного сектору очима міжнародної спільноти

Для фармацевтичної спільноти з’явилася унікальна можливість - представники розвинутого світу приїхали в Україну, щоб дізнатися про наш досвід та допомогти у вирішенні нагальних питань в рамках 8-го Міжнародного фармацевтичного форуму «Аптеки світу–2019». Форум, за запрошенням ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (ГО «ВФП»), відвідала віце-президент Міжнародної фармацевтичної федерації (International Pharmaceutical Federation — FIP) Єва Терасалмі (Eeva Teräsalmi). Напередодні форуму, 22 травня, Є. Терасалмі випала нагода зустрітися з представниками фармацевтичного роздрібного сектору, освітянами, познайомитися з вітчизняним виробництвом лікарських засобів, завітати до представників державних органів влади та до звичайної аптеки.

У рамках ознайомлення з українською фармацією Є. Терасалмі разом з делегатами ГО «ВФП» завітала на екскурсію до одного з провідних фармацевтичних виробників України — компанії «ІнтерХім». Тонкощами та секретами мистецтва фармацевтичного виробництва з гостями ділився Ігор Стельмах, директор з виробництва компанії.


У рамках екскурсії гості відвідали ділянку з виробництва готових лікарських форм, ділянку з виробництва АФІ та лабораторії. Обладнання нового комплексу з виробництва АФІ дозволяє в повній мірі забезпечити виконання екологічних стандартів і вимог, повністю виключаючи можливість контакту хімічних речовин з навколишнім середовищем.

Особливу увагу на Є. Терасалмі справив новий виробничий комплекс, оснащений сучасним високовартісним обладнанням виробництва провідних іноземних постачальників, яке відповідає європейським нормам.

«Родзинкою» виробництва стала незвична для гостей система пневмопошти, що дозволяє оперативно доставляти необхідні матеріали (проби до лабораторії, документи та будь-що) у різні куточки заводу. «Така система — прекрасний приклад оптимізації процесів у виробництві завдяки запровадженню креативних рішень», — зазначила Є. Терасалмі.

Важливим аспектом, який відмітила міжнародний експерт, стало 2D-кодування упаковок лікарських засобів. «Така норма є обов’язковою в Європі й дуже приємно бачити, що в Україні слідують європейським ініціативам не лише на словах, а й на ділі», — відзначила Є. Терасалмі.

Також особливу увагу Є. Терасалмі приділила питанням безпеки виробництва для співробітників та навколишнього середовища: «Що важливо, приміщення виробництва оснащено сучасною протипожежною системою, яка забезпечує високий рівень захисту й автоматизації. При цьому в технологічних приміщеннях є сучасні засоби захисту працівників, що дуже важливо, а у найбільш небезпечних зонах застосовується новітня газова система пожежогасіння. Адже турбота про навколишнє середовище та людей, що є частиною вашого колективу, — індикатори відповідальності компанії та її готовності відповідати за свою роботу».

Повний текст публікації можна прочитати за посиланням: Тижневик Аpteka.ua